Kuigi enamik meie katuseid on projekteeritud vastu pidama ka kõige tugevamale lumesajule, siis sellegipoolest on lumekoristus oluline, et vältida vee imbumist ja isegi katuse kokkuvarisemist. Pool meetrit märga lund kaalub kuni 30-kraadisel katusel keskmiselt 160 kilo ruutmeetri kohta. Ehk siis 150 ruutmeetrisele katusele avaldab survet 24 tonnine raskus. See on mitu keskmist traktorit sinu katusel!

lumekoristus katuselt
Kui inimese vaatevinklist seisnes oht peamiselt alla kukkuvast lumest, siis majale kujutab suurimat ohtu just raskus. Enne mainisin ka, et värske lumi ei kujuta teab, mis ohtu katusele ning on pigem ilus. Kuid lume sulamisega muutub olukord koheselt. Eestis on ilmad väga ettearvamatud ja heitlikud,  sulaks võib minna ootamatult, siis on oluline sellele rõhku pöörata.

Peamiselt hakkab sulalumi tekitama probleeme katuse konstruktsioonile ning samuti võib vesi hakata läbi imbuma, seega tekitada parajat peavalu majaomanikule. Mida suurem lumekuhi katusele on jäetud, seda keerulisemaks muutub selle eemaldamine. Seega tasub sellele varakult rõhku pöörata, kuna katuse taastamistööd võivad küündida kuni 15 000€.

Ohutuse tagamiseks kasutame erivarustust ning paigaldame kõnniteedele ja maja ümber vastavad märgid ning vajadusele piiritleme ohumaa. Kui tööde teostamisel on vajalik eritehnika kasutus, teavitame tellijat ja organiseerime tehnika. Jääpurikad viitavad katusealuse ebapiisavale soojustusele. Lumi sulab läbi katuse väljunud soojuse tagajärjel ning veena mööda katust alla valgudes moodustuvad jääpurikad.
lumekoristus katuselt
Lumekoristus katuselt
lumekoristus katuselt
Lumekoristus säästab raha
Lumekoristustööd
Eemalda jääpurikad õigeaegselt!